Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
04 paź 2022, 10:30

Projekt „Co z tym światem?!” nominowany do nagrody Eco Influencer Roku podczas 3. edycji Carbon Footprint Summit

Edukacyjny projekt Providenta „Co z tym światem?!” znalazł się wśród 10 najlepszych inicjatyw, wyróżnionych w kategorii specjalnej „Eco Influencer Roku”, w ramach Carbon Footprint Challange Awards. Nominacja w konkursie jest wyrazem uznania dla aktywnej i świadomej działalności na rzecz ekologii. Głosowanie potrwa do 6 października na instagramowym profilu Carbon Footprint Foundation.

Razem mamy wpływ

Tytuł „Eco Influencera Roku” trafi w ręce osoby lub profilu, który podejmuje aktywne działania medialne, zwiększa świadomość społeczną w zakresie kryzysu klimatyczno-środowiskowego i jego skutków, a także z wykorzystaniem mediów społecznościowych promuje zrównoważony styl życia, czy praktyki wpisujące się w nurt zero waste oraz low-impact life.

Nie bez przyczyny wyróżnienie w konkursie otrzymał więc „Co z tym światem?!” – program edukacyjny firmy Provident o tematyce społecznej i ekologicznej, formą i językiem dopasowany do młodszych generacji. Odpowiedzi na tytułowe pytanie poszukują wyłonieni w ramach castingu, młodzi twórcy internetowi z Trójmiasta – Ola Szocik, Maksym Michałowski i Szymon Szymański. Zaangażowani w tematykę społeczną, ochronę środowiska twórcy, od ponad roku tworzą treści edukacyjne na profile w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Instagrama oraz kanału na YouTubie, uczą, jak dbać o planetę, aby była lepszym miejscem do życia dla wszystkich jej mieszkańców. Za koordynację tego projektu odpowiada największa na Pomorzu agencja komunikacji zintegrowanej – Personal PR.

W gronie nominowanych do konkursu znaleźli się m.in.: Pani od odpadów, Szymon Bujalski – dziennikarz dla klimatu, Kasia Ograniczam Się, Eko Paulina Górska czy Ekoalternatywa. Głos w konkursie można oddać za pośrednictwem Instagrama Carbon Footprint Foundation – tutaj. Aby wesprzeć swojego faworyta, należy polubić komentarz (lub komentarze – głosować można na kilka profili jednocześnie) pod postem konkursowym z nazwą ulubionej Influencerki lub Influencera. Głosowanie trwa do 6.10.2022 – osoba z największą liczbą instagramowych serduszek zostanie wyróżniona nagrodą Carbon Footprint Challenge Award, która zostanie wręczona podczas szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit w Krakowie. Zachęcamy do głosowania na projekt „Co z tym światem?!”, a także na pozostałych uczestników konkursu – w końcu dopiero razem mamy wpływ, aby uczynić planetę lepszym, bardziej zielonym miejscem.

Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa

Provident od lat prowadzi szeroko zakrojone inicjatywy, mające na celu edukację finansową społeczeństwa, szczególnie w zakresie odpowiedzialnego pożyczania. W ostatnich latach, pod wpływem wniosków z doświadczenia pandemii i wzrostu znaczenia ESG, Provident coraz większą wagę przykłada do troski o środowisko, a także do procesów zarządzania i ładu korporacyjnego.

– Jako firma z branży finansowej naszą działalność edukacyjną skierowaną do młodych rozpoczęliśmy od tematów związanych z zarządzaniem domowym budżetem. We wrześniu 2021 roku postanowiliśmy rozszerzyć projekt również o kwestie środowiskowe i społeczne oraz nadaliśmy mu nazwę „Co z tym światem?!”. W jego ramach młodzi blogerzy pokazuję nie tylko jak być bardziej eko, ale też jak przy okazji zaoszczędzić pieniądze. – komentuje Karolina Łuczak, rzeczniczka Providenta. – „Co z tym światem?!” to tylko jedna z naszych inicjatyw na rzecz środowiska. Mocno angażujemy się także w edukację naszych pracowników i doradców klienta. Przykładem jest program „Less waste”, czyli cykl praktycznych eko porad i wskazówek do wykorzystania w codziennym życiu – dodaje Karolina Łuczak.

Provident Polska jako jedyny przedstawiciel branży pożyczkowej, co dwa lata przygotowuje raport zrównoważonego rozwoju. We wrześniu tego roku opublikowana została jego piąta edycja pod hasłem „Building a better world through financial inclusion”, podsumowująca najważniejsze tematy z działalności firmy, m.in.: odpowiedzialne pożyczanie, wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn, zaangażowanie społeczne oraz ograniczanie wpływu na środowisko.

Carbon Footprint Foundation

Carbon Footprint Foundation działa na rzecz budowania świadomości społecznej poprzez różnorodne projekty edukacyjne. Współpracując z organizacjami pozarządowymi, odpowiedzialnym biznesem i ekspertami, tworzy platformę do wymiany doświadczeń w zakresie wdrażania zrównoważonych rozwiązań. Organizuje również Carbon Footprint Summit, na którym wręczane są nagrody szczególnie zaangażowanym – tegoroczna, trzecia edycja, odbędzie się w dniach 7-8 października w Krakowie.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa
Zdjęcie Paulina Szybowska

Paulina Szybowska

Ekspertka ds. PR