Komunikaty prasowe

Informacje biznesowe
02 lis 2022, 09:00

Zmiany w strukturze Corporate Affairs w Provident Polska. Mikołaj Wójcik został Dyrektorem całego obszaru, na stanowiskach dyrektorskich również Karolina Łuczak i Maciej Szczepaniuk

W związku z rezygnacją Patrycji Rogowskiej-Tomaszyckiej, ze stanowiska Dyrektora Corporate Affairs i Członka Zarządu wprowadzone zostały zmiany w strukturze Departamentu. Od 26 października Dyrektorem Corporate Affairs został Mikołaj Wójcik, dotychczas Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych, który na swoim stanowisku zarządza pracą całego departamentu.

Karolina Łuczak awansowała na stanowisko Dyrektorki Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej i wciąż pełni funkcję Rzeczniczki Prasowej. Karolina pracuje w firmie już prawie 10 lat i zarządza komunikacją zewnętrzną, wewnętrzną i operacyjną oraz obszarem sustainability.

Maciej Szczepaniuk awansował na stanowisko Dyrektora ds. Relacji Zewnętrznych. W Providencie od 2020 roku odpowiada za obszar public affairs, utrzymując i rozwijając relacje z interesariuszami.

Patrycja Rogowska-Tomaszycka formalnie rozstaje się z Providentem 15 listopada.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2022 roku Provident zaprezentował piąty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2020-2021 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa