Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
22 mar 2023, 09:16

Provident Polska po raz kolejny z tytułem Etyczna Firma „Pulsu Biznesu”

Provident Polska zdobył tytuł Super Etyczna Firma

Provident Polska został laureatem konkursu Etyczna Firma 2022, organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”. Lidera rynku pożyczkowego już po raz szósty uhonorowano tytułem Etycznej Firmy. W ramach konkursu, Providenta po raz drugi wyróżniono także jako Super Etyczną Firmę.

 

Tegoroczna edycja to już 9. odsłona konkursu organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”. Celem Etycznej firmy jest promocja zasad etycznego biznesu wśród polskich firm. W ramach konkursu, podkreślającego istotną rolę zasad etycznych, wyróżniane są najlepsze praktyki na rynku. Podmioty starające się o tytuł Etycznej Firmy muszą poddać się szczegółowej ocenie. W dwuetapowej kwalifikacji firmy najpierw dokonują samooceny, a następnie odpowiedzi udzielone w ankiecie przez uczestników konkursu są analizowane przez PwC – partnera merytorycznego konkursu „Pulsu Biznesu”.

 

- Tytuł Etycznej Firmy mogą zdobyć jedynie te podmioty, które w swojej działalności kierują się prawem i normami etycznymi, a także odnoszą się z szacunkiem do partnerów biznesowych i interesariuszy, stosują zasady uczciwej konkurencji oraz tworzą etyczne i przyjazne środowisko pracy – podkreśla Tomasz Skiba, Dyrektor Sprzedaży i Obsługi Klienta, członek zarządu Provident Polska. – Na polskim rynku działamy już od 25 lat, kierując się takimi zasadami jak szacunek, odpowiedzialność i przejrzystość. Kolejne wyróżnienie w konkursie „Etyczna Firma” traktujemy nie tylko jako docenienie naszych starań, ale także zobowiązanie do tego, by dalej budować nasz biznes w zgodzie z najwyższymi standardami etycznymi – dodaje Tomasz Skiba.

 

Provident Polska jest członkiem Rady Reklamy oraz jedyną polską firmą pożyczkową, która wdrożyła Kodeks Etyki. Firma bardzo duży nacisk kładzie na to, by wszyscy pracownicy i Doradcy Klienta mieli szansę poznać standardy i normy funkcjonujące w Providencie. Co roku, w całej Grupie International Personal Finance, do której należy pożyczkodawca, odbywa się Tydzień Etyki W jego ramach wszyscy pracownicy i Doradcy Klienta przechodzą obowiązkowe szkolenie z etyki. Temat etyki jest także poruszony w jednym z modułów szkolenia wstępnego dla osób, które zaczynają swoją zawodową przygodę z Providentem. W firmie funkcjonują również procedury pozwalające na zgłaszanie incydentów naruszających standardy etyczne firmy – każdy pracownik, Doradca Klienta i dostawca może zgłosić nieprawidłowości przez zewnętrzny, niezależny system WhistleB lub poinformować Rzeczniczkę ds. Etyki.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Paulina Szybowska

Paulina Szybowska

Ekspertka ds. PR