Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
22 maj 2023, 09:15

Podczas szóstej edycji Provi RUN zebrano kwotę 32 400 zł dla Fundacji Gajusz

Tegoroczna edycja firmowego biegu charytatywnego Provi RUN odbyła się 20 maja w Lesie Łagiewnickim w Łodzi. Dorosłym towarzyszyły dzieci, które wzięły udział w Biegu Super Bohaterów. Biegacze wspólnie zebrali 32 403 zł, które zostaną przekazane Fundacji Gajusz, opiekującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz ich rodzinami.

Po raz szósty pracownicy Providenta i ich rodziny wspólnie z zaproszonymi gośćmi pobiegli w charytatywnym biegu Provi RUN. Jak co roku środki zebrane poprzez sprzedaż pakietów startowych zostały przekazane Fundacji Gajusz, która od ponad 20 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom m.in. prowadząc hospicjum stacjonarne oraz perinatalne. W tym roku udało się zebrać kwotę 32 403 zł.

- Bieg charytatywny Provi RUN to majowa tradycja dla wszystkich naszych pracowników. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy kilka ważnych spraw: pomaganie, wspólną integrację, dbanie o zdrowie i dobrą zabawę – mówi Karolina Łuczak, Rzeczniczka Provident Polska. – W trakcie wszystkich edycji biegu łącznie zebraliśmy ponad 180 tys. złotych, które z radością przekazaliśmy Fundacji Gajusz, pomagającej najmłodszym – dodaje Karolina Łuczak.

Oprócz pracowników Providenta do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali specjalni goście – utytułowani polscy sportowcy i nie tylko. W tym gronie znaleźli się: Agata Matejczuk - drużynowa wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym na Mistrzostwach Świata w Belfaście w 2017 roku, Alicja Bednarek - Była Reprezentantka Polski w Koszykówce, Angelika Szczepaniak - Rekordzistka Polski Głównego Szlaku Beskidzkiego, Piotr Kędzia - Brązowy medalista Mistrzostw Europy z Goteborgu, Olimpijczyk z Aten i Pekinu, Tomasz Osmulski - Zwycięzca Wings For Life Poznań 2019 i 2022 w Chorwacji, Marcin Józefaciuk – Obecnie najsłynniejszy nauczyciel w Polsce, ultramaratończyk oraz Prowadzący program „Nastolatki Rządzą Kasą”, Maurycy Oleksiewicz – Utytułowany ultramaratończyk, Krzysztof Czerski - Mistrz Polski w Maratonie Nordic Walking.

W tym roku podczas Provi RUN nie mogło również zabraknąć przedstawicieli łódzkiego środowiska biegaczy oraz chodziarzy, trenerów oraz propagatorów tej formy aktywności, którzy tworzą specjalną grupę gości Łódź Gold Team. Jej członkowie pobiegli w specjalnie przygotowanych dla nich koszulkach. Do Biegu Super Bohaterów zaproszono natomiast najmłodszych, którzy mogli zaprezentować się w kostiumach ulubionych postaci. Nagrodzone zostały najszybsze dzieci oraz dzieci, które zaprezentowały najciekawsze i najładniejsze przebrania swoich bohaterów z komiksów, bajek, filmów.

Zawodnicy biorący udział w biegu zapewniono też posiłek regeneracyjny. Provident RUN jest imprezą rodzinną i włączającą, organizatorzy starali się, aby każdy znalazł coś dla siebie oraz miał równe szanse w rywalizacji. Z tego względu wprowadzono różnorodne kategorie, w tym między innymi niepowtarzalne na żadnym innym biegu w Polsce kategorie 90kg+ i 190cm+. Wszyscy uczestnicy biegu zostali objęci ubezpieczeniem przed nieszczęśliwym wypadkiem. 

- Bieg Provi RUN jest nie tylko okazją do zdrowej rywalizacji i aktywności fizycznej, ale także do wspólnego działania na rzecz innych - mówi Radosław Kacprzak, Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy z Provident Polska i pomysłodawca biegu. – To naprawdę wspaniałe i włączające wszystkich wydarzenie. Dbamy o to, aby każdy miał szansę wygrać w odpowiedniej dla siebie kategorii, to co nas wyróżnia to m.in. grupa biegaczy 90kg+ i 190cm+ – dodaje.

Provi RUN 2023 odbył się pod Patronatem: Provident Polska, Sensum Art, Trec Nutrision, Fit Cake Stargard, Tlen i Przyjaciele, Fashion Kids.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także kartę ProviSmart.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Paulina Szybowska

Paulina Szybowska

Ekspertka ds. PR