Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
26 maj 2023, 10:45

Provident po raz trzeci wśród pracodawców działających na rzecz włączania i różnorodności

Zakończył się Miesiąc Różnorodności koordynowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas konferencji podsumowującej tegoroczną edycję zaprezentowano wyniki badania Diversity IN Check, a także opartą na nim listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością oraz dbających o inkluzywność wewnątrz organizacji. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw po raz kolejny znalazł się Provident.

Lider polskiego rynku pożyczkowego uczestniczy w badaniu Diversity IN Check od jego pierwszej odsłony w 2021 r. Celem tej inicjatywy Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest diagnoza stopnia zaawansowania danej organizacji w zarządzaniu różnorodnością i tworzeniu inkluzywnego środowiska pracy. Badanie przeprowadzane jest w oparciu o uznane międzynarodowe standardy i wytyczne, w tym m.in. Sustainable Development Goals, ISO 26000 i ISO 30415 czy GRI Standards. Ankieta wypełniana przez wszystkich pracodawców biorących udział w programie dotyczy m.in. tego jak kwestie DEI (Diversity, Equity, and Inclusion) zostały uwzględnione w podstawach zarządzania przedsiębiorstwach, realizowanych działaniach oraz budowaniu zaangażowania. Oceniane są także wskaźniki, którymi uczestnicy mierzą uzyskane rezultaty.

Tematy związane z DEI od lat pełnią kluczową rolę w działaniach Providenta z zakresu odpowiedzialności społecznej –  jesteśmy jednym z pierwszych sygnatariuszy Karty Różnorodności w Polsce. Na co dzień aktywnie wspieramy grupy wykluczone lub mniejszościowe, nie tylko wewnątrz naszej organizacji, ale także na zewnątrz wśród naszych klientów i społeczności lokalnych, poprzez program Invisibles. Bardzo ważne jest dla nas budowanie zaangażowania pracowników wokół projektów na rzecz włączenia finansowego – podkreśla Agnieszka Krajnik, Ekspertka ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej w Provident Polska. –  Decyzja o udziale w badaniu Diversity IN Check była dla nas oczywista. To idealna okazja, aby poddać nasze projekty ewaluacji zewnętrznego podmiotu, poznać swoje mocne strony, a także obszary, które warto rozwijać. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny wynik ankiety pozwolił nam zakwalifikować się do listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji – dodaje.

W tegorocznej edycji Diversity IN Check 36 firm i organizacji zostało uznanych za najbardziej zaawansowane w zarządzaniu różnorodnością, dbaniu o inkluzję w organizacji i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej. Na podstawie przeprowadzonego badania powstał także raport zawierający zarówno szczegółowe wyniki jak i rekomendacje dla pracodawców.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także kartę ProviSmart.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2022 roku Provident zaprezentował piąty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2020-2021. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018, 2019  otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 i 2022 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziesięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2023).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa