Komunikaty prasowe

Informacje biznesowe
01 cze 2023, 11:30

Aneta Jóźwicka Członkinią Zarządu Provident Polska odpowiedzialną za Corporate Affairs

Od 1 czerwca kierownictwo nad Corporate Affairs Provident Polska i funkcję Członkini Zarządu obejmie Aneta Jóźwicka. W nowej roli będzie odpowiedzialna za obszary mające strategiczne znaczenie dla Pionu Korporacyjnego oraz całej firmy tj.: regulacje, reputację oraz komunikację.

Przed dołączeniem do Provident Polska, Aneta Jóźwicka przez prawie piętnaście lat pracowała w Diageo – firmie, która jest światowym liderem w branży napojów alkoholowych premium, gdzie ostatnio zajmowała stanowisko Dyrektora ds. Relacji Korporacyjnych na Europę Północną, a wcześniej pracowała dla 55 krajów, w tym rynków kluczowych, głównie z Europy kontynentalnej.

Zanim rozpoczęła wieloletnią karierę w Diageo, Aneta Jóźwicka pracowała w branży farmaceutycznej, posiada także doświadczenie pracy w agencji PR. W latach 2020-2022 Aneta Jóźwicka była także Przewodniczącą Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy. Obecnie jest Przewodniczącą Zarządu Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. 

- Objęcie nowej roli jest dla mnie wyjątkową możliwością rozwoju w obszarach, w których się specjalizuję, ale także podejmowania nowych wyzwań. Komunikacja korporacyjna oraz współpraca z brytyjskimi podmiotami to dwa ważne elementy mojej kariery. W Provident Polska mogę kontynuować ten kierunek, jednocześnie realizując się w nowej dla mnie, dynamicznej i fascynującej branży  – podkreśla Aneta Jóźwicka. - Jestem przekonana, że praca w Provident Polska będzie bardzo ciekawym i cennym zawodowym doświadczeniem. Kwestie związane z komunikacją oraz Public Affairs są niezwykle istotne na rynku pożyczkowym i cieszę się, że będę mogła kierować tak interesującymi i kluczowymi dla firmy projektami wspólnie z utalentowanym i zaangażowanym zespołem Corporate Affairs – dodaje.

Aneta Jóźwicka obejmie stanowisko wcześniej zajmowane przez Patrycję Rogowską -Tomaszycką. Pion Korporacyjny, którym pokieruje, odpowiada za takie obszary działań jak public affairs, komunikacja korporacyjna, zrównoważony rozwój oraz komunikacja wewnętrzna.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także kartę ProviSmart.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2022 roku Provident zaprezentował piąty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2020-2021. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018, 2019  otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 i 2022 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziesięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2023).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa