Komunikaty prasowe

Informacje biznesowe
25 lip 2023, 11:00

Igor Jakuć obejmuje stanowisko Dyrektora Departamentu Rozwoju Marki i Sprzedaży w Kanałach Internetowych w Provident Polska

3 lipca 2023 r. stanowisko Dyrektora Departamentu Rozwoju Marki i Sprzedaży w Kanałach Internetowych objął Igor Jakuć. Będzie odpowiedzialny za budowanie silnej pozycji marki Provident na rynku, tworzenie i realizację strategii komunikacji marketingowej, podnoszenie efektywności działań marketingowych, a także planowanie i nadzór nad działaniami w poszczególnych kanałach marketingowych.

Igor Jakuć jest ekspertem i menedżerem z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywał przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, w takich spółkach jak: Chevrolet, General Motors, czy PSA. Przed dołączeniem do Provident Polska, pełnił funkcję Dyrektora Marki Peugeot w grupie Stellantis, gdzie odpowiadał m.in. za komunikację i marketing dealerski, zarządzanie doświadczeniem klienta, digitalizację oraz kompleksową ofertę produktową i komercyjną. Jakuć aktywnie tworzył i realizował strategie marketingowe oraz promocyjne, uwzględniając wskaźniki wzrostu dochodowości, konwersji oraz customer journey.

 – W tak dynamicznym środowisku biznesowym, tworzenie silnej pozycji marki jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Moim zadaniem jest skutecznie budowanie wizerunku firmy Provident jako odpowiedzialnego i wiarygodnego lidera, który jest blisko klienta i dostarcza mu rozwiązania odpowiadające na jego potrzeby – mówi Igor Jakuć. – Wspólnie z zespołem chcemy rozwijać i wdrażać innowacyjne strategie marketingowe, które wykorzystają pełen potencjał nowoczesnych kanałów i narzędzi. Będziemy śledzić trendy, eksplorować nowe możliwości i dostosowywać nasze działania do zmieniających się preferencji naszych klientów – dodaje.

Igor Jakuć na nowym stanowisku zastąpił Andrzeja Zackiewicza, który stanowisko Dyrektora Departamentu Rozwoju Marki i Sprzedaży w Kanałach Internetowych zajmował od 2015 roku.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także kartę Provi Smart.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2022 roku Provident zaprezentował piąty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2020-2021. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018, 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 i 2022 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziesięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2023).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa