Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
19 sty 2024, 15:32

Provident Polska po raz jedenasty wśród pracodawców z tytułem Top Employer

Zespół Provident Polska odebrał jedenastego Top Employera

Provident Polska ponownie znalazł się wśród pracodawców nagrodzonych międzynarodowym tytułem Top Employer. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które tworzą najlepsze warunki pracy oraz dbają o rozwój standardów zarządzania zasobami ludzkimi i wzmacniania marki pracodawcy.

Provident Polska już po raz jedenasty z rzędu otrzymał tytuł przyznawany przez Instytut Top Employers. Posiadanie certyfikatu Top Employer świadczy o zaangażowaniu organizacji w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR.

Fakt, że Provident Polska kolejny raz znalazł się wśród najlepszych pracodawców, jest dla nas bardzo ważny. Wyróżnienie, oparte na wiarygodnej metodzie weryfikacji, to potwierdzenie, że nasze działania z zakresu HR, wellbeingu czy employer brandingu, pozwalają nam budować stabilną organizację o wysokich standardach – mówi Zbigniew Hojka, Dyrektor ds. HR oraz Członek Zarządu w Provident Polska. – Podstawą naszej strategii HR jest hasło „Ludzie są naszym największym kapitałem” i nie jest to dla nas jedynie hasło. W każdym z naszych pracowników, niezależnie od stanowiska, widzimy potencjał. Staramy wspierać członków naszego zespołu w odkrywaniu tego potencjału i rozwijaniu mocnych stron. Tytuł Top Employer to dla nas potwierdzenie, że te starania mają wymierny efekt – dodaje Zbigniew Hojka.

Kultura organizacyjna Providenta oparta jest na dialogu – zarząd jest blisko zespołu, dzięki czemu może lepiej dostrzegać potrzeby i oczekiwania pracowników. Efektem takiego podejścia są programy cieszące się dużą popularnością, jak projekty Siła Kobiet Providenta i Kultura Talentów z Gallupem, pomagające pracownikom poznać swoje mocne strony i bardziej świadomie kształtować swoją karierę. Provident jest otwarty także na młode talenty poprzez program płatnych praktyk „One Level Up”.

Nowy rok wiąże się także z wprowadzeniem nowych rozwiązań. Pracownicy Providenta mają dostęp do serwisu Mental Benefits, a tym samym możliwość konsultacji z wieloma specjalistami pomagającymi w utrzymaniu dobrostanu psychicznego.

Program Top Employers Institute certyfikuje organizacje na podstawie kwestionariusza, zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz późniejszej weryfikacji, której elementem jest niezależny audyt zewnętrzny. Kwestionariusz obejmuje 6 obszarów pokrywających kluczowe zagadnienia z dziedziny HR określonych hasłami: Steruj, Kształtuj, Przyciągaj, Rozwijaj, Angażuj, Jednocz.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa