Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
09 maj 2024, 09:19

Wolontariusze Tak! Pomagam przeznaczą 2705 godzin na projekty społeczne

Rada Programowa

Ponad 100 tys. beneficjentów, 25 inicjatyw wspierających społeczności lokalne i 341 wolontariuszy – taki plan na najnowszą, 31. edycję programu wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, ma firma Provident Polska.

Wybranych do realizacji 25 projektów społecznych wyłoniła Rada Programowa, w której skład weszli wolontariusze, a także Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, Prezes Centrum Wolontariatu oraz dr Agnieszka Żak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Tegoroczne projekty zgłoszone do 31. edycji Tak! Pomagam charakteryzowały się dużym zróżnicowaniem pod względem rodzaju beneficjentów, liczby zaangażowanych wolontariuszy czy zakresu działań pomocowych. Na szczególną uwagę zasługiwały te z nich, które są zgodne z celami firmy na rzecz „Building a better world through financial inclusion”. Cieszy również fakt, że sporo z nich stanowi kontynuację działań z lat poprzednich. Ta długofalowość działań świadczy o świadomym zaangażowaniu wolontariuszy – podkreśla dr Agnieszka Żak, Katedra Zarządzania Międzynarodowego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

18 lat pomocy

Tak! Pomagam jest już pełnoletnie – program wolontariatu pracowniczego działa w Providencie od 2006 r. W ramach Tak! Pomagam przeprowadzono ponad 700 projektów społecznych, a firma przekazała ponad 2 mln złotych na ich realizację. Najnowsza edycja obejmie także inicjatywy mające na celu wsparcie lokalnych społeczności. Wolontariusze będę pomagać w przedszkolach, szkołach, szpitalu, ośrodkach socjoterapii oraz w schroniskach dla zwierząt w Musułach, Skierniewicach i w Łodzi. Tradycyjnie przygotują także budki dla kotów wolnożyjących we współpracy z Ośrodkiem Koteria.

Do projektów, które zostaną zrealizowane podczas 31. Edycji, należy m.in. program mentoringowy Talent Lovers x NEXT GENERATION, skierowany do młodych dorosłych z okolic Wieliszewa, nakierowany na wsparcie w stawianiu pierwszych kroków w życiu zawodowym. Osoby dopiero wchodzące w dorosłość będą także beneficjentami Pierwszego Dnia Dziecka dla młodzieży, która jest pod opieką Fundacji Po Drugie. Podopieczni Fundacji będą mieli szansę m.in. wspólnie z fryzjerem i makijażystą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, oraz wykonać profesjonalne zdjęcia do CV.

Do innej grupy wiekowej skierowany jest projekt będący kontynuacją działań rozpoczętych w 2023 r., którego celem jest zaangażowanie osób starszych – pensjonariuszy oddziału geriatrycznego w szpitalu psychiatrycznymi. Poprzez umożliwienie kontaktu z osobami spoza szpitala, szczególnie młodszymi, stworzona zostanie platforma wymiany doświadczeń i zwyczajów, zmieniających się wraz z czasami i pokoleniami.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa