Komunikaty prasowe

Informacje biznesowe
02 cze 2025, 11:31

Anita Rogalska obejmuje stanowisko Dyrektorki Pionu Zasobów Ludzkich i dołącza do Zarządu Provident Polska

2 czerwca kierownictwo nad Pionem Zasobów Ludzkich Provident Polska objęła Anita Rogalska. Będzie ona pełnić również funkcję Członkini Zarządu oraz dołączy do europejskiego zespołu HR, wzmacniając międzynarodowe kompetencje organizacji w obszarze zarządzania ludźmi. Nowa Dyrektorka Pionu od kilkunastu lat buduje swoje doświadczenie w międzynarodowych organizacjach, w branżach finansowej, FMCG i farmaceutycznej. W obszarze zainteresowań Anity Rogalskiej jest szeroko rozumiany HR, z silną orientacją na rozwijanie leadershipu i talentów, w tym przewodzenia zmianom oraz budowaniu różnorodnych, sprawnie działających zespołów. 

Przed dołączeniem do Provident Polska, Anita Rogalska pełniła rozmaite role w GE, w tym Banku BPH, Danone oraz GSK (GlaxoSmithKline), zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Od 2018 do 2025 roku była związana z Philip Morris International (PMI). W swojej ostatniej roli przewodziła globalnemu zespołowi, odpowiedzialnemu za rozwój przywództwa i liderów. Wcześniej zarządzała zespołem People & Culture (Kapitału Ludzkiego & Kultury Organizacyjnej) na obszarze Polski i krajów bałtyckich. Jako członek zarządu firmy, była współodpowiedzialna za przeprowadzenie zmiany biznesowej i kulturowej, tworząc nową kategorię na rynku (HeatNotBurn – IQOS).

Anita Rogalska jest zaangażowana w działania na rzecz różnorodności i równości. W ostatnich latach zajmowała się przede wszystkim wsparciem rozwoju talentów kobiet oraz ich kompetencji przywódczych. Odgrywa rolę mentorki oraz aktywnie uczestniczy w zewnętrznych forach branżowych: jako prelegentka, autorka artykułów na temat przywództwa i HR, a także aktywna ekspertka w temacie Employer Brandingu na LinkedIn.

– Kapitał ludzki to dziś kluczowy wyróżnik firm, które chcą działać odpowiedzialnie i z myślą o przyszłości. Obejmując stanowisko Dyrektorki Pionu Zasobów Ludzkich, chcę skupiać się na budowaniu kultury opartej na zaufaniu, różnorodności i rozwoju – takiej, która nie tylko wspiera cele biznesowe, ale przede wszystkim wzmacnia ludzi w ich potencjale i sprawczości. W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości to właśnie silne zespoły są fundamentem trwałego sukcesu – mówi Anita Rogalska.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa